Zapowiedź

• autor: mkschrobry, 2016-09-01 21:34

Przed meczem z BKS Bolesławiec

Niedzielne spotkanie, będzie pierwszym od 12 czerwca 2010 meczem derbowym tych drużyn. W międzyczasie Chrobry jak i BKS przeszły burzliwą drogę. Spotkanie z 12 czerwca było pamiętne z dwóch powodów. Po pierwsze część zawodników biało-niebieskich z ówczesnego składu zostało posądzonych o sprzedanie meczu rywalom, którzy potrzebowali zwycięstwa do utrzymania się w IV lidze, a Chrobry na kolejkę przed końcem rozgrywek stracił szansę na awans do III ligi. Mecz w kontrowersyjnych okolicznościach wygrali bolesławianie 3:2.

Drugim z powodów jest to, że był to ostatni ligowy mecz Chrobrego pod szyldem MLKS. Później na rok zniknęliśmy z piłkarskiej mapy Polski i wróciliśmy jako Miejski Klub Sportowy Chrobry Nowogrodziec. BKS-u nie oglądaliśmy na boiskach tylko przez pół roku. Po wycofaniu się z rozgrywek IV ligi, zespół musiał zacząć dwie klasy niżej.

Derby powiatu, nie mają może takiego podtekstu jak spotkania Chrobrego ze Spartą Zebrzydowa, czy BKS-u z Karkonoszami Jelenia Góra, jednakże mają swoją historię. W najbliższym spotkaniu nie możemy liczyć na frekwencję z sezonów 2002/03 czy 2005/06 gdy na Stadion Główny w Nowogrodźcu pofatygowało się przeszło 1000 osób, wraz z zorganizowaną grupą kibiców gości.

Gospodarze przystąpią do meczu osłabieni brakiem kontuzjowanego Michała Nowaka, oraz leczących od dłuższego czasu kontuzje Macieja Trochimczuka, oraz Norberta Fili.  Mimo wszystko liczymy, że hit kolejki będzie stał na wysokim poziomie, zarówno piłkarskim jak i kibicowskim, a poważna piłka powróci niedługo do Nowogrodźca oraz Bolesławca. Spotkanie odbędzie się 4 września 2016, o godz. 17:00 na Stadionie Głównym w Nowogrodźcu. Zapraszamy!