Aktualności

III kolejka A-klasy

• autor: mkschrobry, 2014-09-01 06:24

LZS Brzeźnik 1:3 (0:2) CHROBRY

Zasłużone zwycięstwo naszych piłkarzy. Chrobry od początku narzucił swoje warunki gry, kilkukrotnie zagrażając bramce gospodarzy. Na prowadzenie wyszliśmy w 20 minucie. Do rzutu wolnego podszedł Zarzycki i umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później było już 2:0 dla biało-niebieskich. Kopała idealnie wrzucił za linię obrony i Zarzycki strzałem głową zdobył gola. W 31 minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Szuter i przez godzinę musieliśmy radzić sobie w osłabieniu. Obraz gry nie zmienił się za wiele, Chrobry dalej prowadził grę, ale Brzeźnik starał się częściej kontrować. Przed przerwą tylko raz zagroził bramce Kargula. Po strzale z rzutu wolnego, jednak wspaniała paradą popisał się bramkarz gości. Po przerwie Chrobry chciał za wszelką cenę strzelić bramkę i uspokoić grę. Udało sie im to w 59 minucie. Paruch zagrał prostopadłą piłkę do Zarzyckiego, a ten strzelił swojego trzeciego gola w tym meczu. Nowogrodźczanie coraz bardziej opadali z sił. W 71 minucie gospodarze zdobyli bramkę i złapali wiatr w żagle. Coraz częściej atakowali bramkę Chrobrego, ale na świetnie broniącego Kargula nie znaleźli sposobu. Najpierw niewiadomo jakim cudem obronił strzał z "szesnastki", a następnie zatrzymał szarżującego sam na sam Oleksiaka. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Cieszą 3 punkty zdobyte na trudnym terenie, gdzie zawsze grało nam się ciężko. Chrobry kolejne spotkanie rozegra już w środę, w ramach Pucharu Polski pojedzie do Giebułtowa, gdzie zmierzy się o godz. 17:00 z miejscowymi Sudetami. Kolejne ligowe spotkanie: w niedzielę 07.09.2014 na Stadionie Głównym w Nowogrodźcu. Rywalem będzie GKS Tomaszów Bolesławiecki.

30.08.2014, Brzeźnik

LZS Brzeźnik 1:3 (0:2) Chrobry Nowogrodziec

71' J. Stempak                                     20' Zarzycki (rzut wolny)
                                                               27' Zarzycki (asysta Kopała)
                                                               59' Zarzycki (asysta Paruch)