Aktualności

XIV kolejka A-klasy

• autor: mkschrobry, 2014-03-24 10:08

Sparta Zebrzydowa 3:2 (0:1) CHROBRY

Niestety nie udała się inauguracja rundy wiosennej Chrobremu. W meczu derbowym ulegliśmy Sparcie Zebrzydowa 2:3. Mecz rozpoczął się spokojnie. Chrobry starał się rozgrywać piłkę, próbując dostać się pod bramkę rywala, natomiast Sparta była groźna z dośrodkowań i stałych fragmentów. W 25 minucie Orda, doszedł do prostopadłego podania Nowaka, zagrał do J. Piekarza, jego strzał zablokował jeden z obrońców Sparty, ale najszybszy z dobitką był Zarzycki i pokonał bramkarza gospodarzy. Przed przerwą Chrobry mógł podwyższyć jeszcze prowadzenie, ale Krzyśko wygrał pojedynek sam na sam z Ordą. Druga połowa zaczęła się dla na beznadziejnie. Pierwsza akcja, dośrodkowanie Jochny i nie do obrony uderzył Wilk. Chrobry nie dawał za wygraną i 10 minut później znowu objęliśmy prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi napastnika Chrobrego, Orda spokojnie przyjął i przymierzył z 16 metrów. W 66 minucie było już 2:2. Dośrodkowanie Wilka na trzeci metr przed bramkę Zabielskiego i Kumoś popisał się celną główką. Kilka minut później sędzia podjął kontrowersyjną decyzję dyktując rzut karny dla Sparty. Do piłki podszedł Wilk i ustalił wynik spotkania na 3:2. Chrobry miał jeszcze kilka okazji do zmienienia wyniku. Po strzale W. Tkacza piłka zatrzymała się na poprzeczce, a strzały Nowaka, Zarzyckiego i J. Piekarza nie znalazły drogi do bramki. Mecz mógł się podobać kibicom, ale zadowoleni mogą być tylko fani Sparty. Okazja do zmazania plamy z inauguracji już w niedzielę 30 marca, o godz. 15:00 na Stadionie Głównym w Nowogrodźcu. Rywalem będzię drużyna vicelidera rozgrywek - GKS Raciborowice. W rundzie wiosennej ulegliśmy na wyjeździe 2:3.

23.03.2014, Zebrzydowa

Sparta Zebrzydowa 3:2 (0:1) Chrobry Nowogrodziec

47' Wilk (asysta Jochna)                      25' Zarzycki (dobitka strzału J. Piekarza)
66' Kumoś (asysta Wilk)                      57' Orda (bez asysty)
73' Wilk (rzut karny)