XIV kolejka A-klasy

• autor: mkschrobry, 2014-03-24 10:08

Sparta Zebrzydowa 3:2 (0:1) CHROBRY

Niestety nie udała się inauguracja rundy wiosennej Chrobremu. W meczu derbowym ulegliśmy Sparcie Zebrzydowa 2:3. Mecz rozpoczął się spokojnie. Chrobry starał się rozgrywać piłkę, próbując dostać się pod bramkę rywala, natomiast Sparta była groźna z dośrodkowań i stałych fragmentów. W 25 minucie Orda, doszedł do prostopadłego podania Nowaka, zagrał do J. Piekarza, jego strzał zablokował jeden z obrońców Sparty, ale najszybszy z dobitką był Zarzycki i pokonał bramkarza gospodarzy. Przed przerwą Chrobry mógł podwyższyć jeszcze prowadzenie, ale Krzyśko wygrał pojedynek sam na sam z Ordą. Druga połowa zaczęła się dla na beznadziejnie. Pierwsza akcja, dośrodkowanie Jochny i nie do obrony uderzył Wilk. Chrobry nie dawał za wygraną i 10 minut później znowu objęliśmy prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi napastnika Chrobrego, Orda spokojnie przyjął i przymierzył z 16 metrów. W 66 minucie było już 2:2. Dośrodkowanie Wilka na trzeci metr przed bramkę Zabielskiego i Kumoś popisał się celną główką. Kilka minut później sędzia podjął kontrowersyjną decyzję dyktując rzut karny dla Sparty. Do piłki podszedł Wilk i ustalił wynik spotkania na 3:2. Chrobry miał jeszcze kilka okazji do zmienienia wyniku. Po strzale W. Tkacza piłka zatrzymała się na poprzeczce, a strzały Nowaka, Zarzyckiego i J. Piekarza nie znalazły drogi do bramki. Mecz mógł się podobać kibicom, ale zadowoleni mogą być tylko fani Sparty. Okazja do zmazania plamy z inauguracji już w niedzielę 30 marca, o godz. 15:00 na Stadionie Głównym w Nowogrodźcu. Rywalem będzię drużyna vicelidera rozgrywek - GKS Raciborowice. W rundzie wiosennej ulegliśmy na wyjeździe 2:3.

23.03.2014, Zebrzydowa

Sparta Zebrzydowa 3:2 (0:1) Chrobry Nowogrodziec

47' Wilk (asysta Jochna)                      25' Zarzycki (dobitka strzału J. Piekarza)
66' Kumoś (asysta Wilk)                      57' Orda (bez asysty)
73' Wilk (rzut karny)

1. Damian Zabielski
69. Sławomir Szlachciuk
  3. Sławomir Tkacz żółta kartka
28. Wiesław Tkacz
99. Marcin Szuter  zmiana (46" 5. Mariusz Kukawski)
10. Maciej Trochimczuk  zmiana (72" 8. Adrian Paruch
11. Tomasz Chamier-Gliszczyński
  2. Michał Nowak kapitan
18. Robert Zarzycki bramka
  7. Jakub Piekarz
22. Mateusz Orda bramka

autor: ~obiektywny 2014-03-25 09:57:30

avatar Uciekla wam szansa na 3 punkty, a nie na jeden. Wiedzialem ze ciezko bedzie o punkty, tyle ze myslalem ze Sparta zagra lepiej. Po pierwszej polowie musicie pluc sobie w brode i powiedziec ze punkty uciekly frajersko. Sparta pokazala charakter, czasem za bardzo (Zdunek powienien wylecieć) i dzieki temu wygrala. Sytuacji Chrobry mial wiecej. Jeśli utrzymacie to co macie, bedziecie faworytem (wspolnie ze Sparta) do awansu. Brakuje nam w okregowce tych dwoch ekip. Pozdrawiam i trzymam kciuki za obie druzyny.