Aktualności

IV kolejka A-klasy

• autor: mkschrobry, 2013-09-09 09:21

Majdan Bolesławice 3:2 (3:1) CHROBRY

Chrobry na mecz do Bolesławic jechał z wielkimi nadziejami na 3 punkty. Niestety na nadziejach się skończyło. Mecz rozpoczął się niezbyt szczęśliwie, bo już w 15 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i nieporadności naszych obrońców Majdan objął prowadzenie. Chrobry przeważał, strzał W. Tkacza zatrzymał się na poprzeczce. Trzykrotnie po strzałach z wolnego bliski szczęścia był Zarzycki. Mimo ogromnej przewagi biało-niebieskich gospodarze zdobyli kolejną bramkę. Znowu stały fragment, tym razem rzut wolny, dobra interwencja Zabielskiego, ale brak asekuracji naszego bramkarza i 2:0. Chrobry w dalszym ciągu atakował, ale nadział się na kolejną kontrę. Strata piłki w środku boiska, prostopadłe podanie i przegrywaliśmy już trzema bramkami. Od razu po rozpoczęciu bramkę dającą nadzieję w swoim stylu zdobył Szuter. Minął pięciu rywali i uderzył niedoobrony zza pola karnego. Druga połowa to już tylko gra Chrobrego i trzy kontraataki jakie wyprowadziła drużyna gospodarzy. W atakach biało-niebieskich było dużo nerwowości i chaosu, stąd dużą niedokładność w wykańczaniu. Dobrych okazji niewykorzystali Zarzycki, J. Piekarz i Szuter. W 68 minucie Chrobry złapał kontakt. Faulowany w polu karnym był Zarzycki, a pewnym egzekutorem jedenastki był Kopała. Mimo ogromnej przewagi Chrobrego wynik nie uległ zmianie. Zawodnicy Majdanu postawili "autobus" przed swoim polem karnym i wybijali piłkę byle dalej od bramki. Najbliżej wyrównania był Szuter, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego zatrzymała się na słupku. Mimo słabej pierwszej połowy mecz był spokojnie do wygrania. Teraz trzeba szybko poprawić mankamenty w naszej grze i z podniesioną głową wygrać mecz z Górnikiem (niedziela 15.09.2013, Stadion Główny w Nowogrodźcu, godz. 15.00). Wcześniej, bo w środę Puchar Polski z Piastem Wykroty, również u nas o godz. 17.00.

27.08.2013, Bolesławice

Majdan Bolesławice 3:2 (3:1) Chrobry Nowogrodziec

15'                                                            44' Szuter (bez asysty)
31'                                                            68' Kopała (rzut karny po faulu na Zarzyckim)