II kolejka A-klasy

• autor: mkschrobry, 2013-08-26 11:16

GKS Raciborowice 3:2 (2:1) CHROBRY

W meczu drugiej kolejki Chrobry zaznał pierwszej od wiosny 2012 porażki w meczu o punkty. Mecz od początku wyglądał chaotycznie. Jedna i druga drużyna próbowała przedostać się pod bramkę rywala długimi podaniami za obronę, przeprowadzając nieliczne akcje atakiem pozycyjnym. Po jednej z takich akcji piłkę otrzymał Szuter i podobnie jak w meczu ze Spartą po indywidualnej akcji umieścił piłkę w siatce. Po zdobytym golu Chrobry zamiast spokojnie czekać na kolejne akcje próbował dalej atakować, czego konsekwencją były dwie bramki z kontry zdobyte przez miejscowych. Nowogrodźczanie drugą połowę rozpoczęli z animuszem. Od razu rzucili się do odrabiania strat, grali agresywniej, więcej biegali i kwestią czasu było zdobycie bramki wyrównującej. Stało się to w 57 minucie spotkania. Z rzutu wolnego dośrodkował Kopała, a najsprytniejszy w polu karnym był Zarzycki i umieścił piłkę w siatce. Chrobry mógł niedługo później objąć prowadzenie, ale dobrymi interwencjami popisał się bramkarz GieKSy. Jako że niewykorzystane sytuacje się mszczą, po jednym z licznych i dobrze wykonywanych stałych fragmentów gry przez gospodarzy piłkę w zamieszaniu wepchnął do siatki jeden z zawodników Raciborowic. Do końca meczu Chrobry dążył do wyrównania, ale niestety nie mógł znaleźć sposobu na bramkarza i defensywę gospodarzy. W między czasie odkryty zespół z Nowogrodźca nadziewał się na bardzo groźne kontry GKSu które mogły przynieść rozstrzygnięcie spotkania. Przed nami kolejny ciężki mecz z zespołem GKS Warta Bolesławiecka. Jest to pechowy spadkowicz z Ligi Okręgowej, dodatkowo wzmocniony kilkoma zawodnikami. Spotkanie już w niedzielę 01.09.2013 o godz. 15.00 na Stadionie Głównym w Nowogrodźcu.

27.08.2013, Raciborowice

GKS Raciborowice 3:2 Chrobry Nowogrodziec

28' Biały                                                 19' Szuter (bez asysty)
35' Burniak                                           57' Zarzycki (asysta Kopała)
62' Warchoł

1. Damian Zabielski
  2. Sławomir Kurek
  3. Sławomir Tkacz
11. Tomasz Chamier-Gliszczyński
69. Sławomir Szlachciuk  zmiana (54" 28. Wiesław Tkacz)
  6. Adrian Paruch  zmiana (62" 10. Maciej Trochimczuk
  5. Tomasz Galek  zmiana (77" 4. Tomasz Kurdziel)
  8. Tomasz Kopała kapitan żółta kartka
  9. Norbert Fila
99. Marcin Szuter bramka żółta kartka  zmiana (83" 7. Jakub Piekarz)
18. Robert Zarzycki bramka

autor: ~ziom 2013-08-30 14:34:27

avatar Brawa dla Chrobrego za postawę w tym meczu, faworyt nie miał łatwo !