• autor: menagermks, 2013-07-20 12:04

Raport z przygotowań do sezonu

W dniu dzisiejszym zawodnicy zebrali się aby przygotować płytę boczną do treningów oraz zbliżających się sparingów, które chcielibyśmy tam rozgrywać. Prace polegają na wyrównaniu dołów odpowiednią ziemią, pomalowaniu bramek, wykoszeniu wszystkich krzaków na około boiska oraz przygotowanie go do porządnego wałowania. W zbliżającym się tygodniu, dzięki uprzejmości firm oraz ludzi zaprzyjaźnionych z Chrobrym, prawdopodobnie rozpocznie się wjazd ciężkiego sprzętu, który wyrówna płytę oraz prawdopodobnie do nawożenia. Następnie zostaną wymalowane linie wyznaczające boisko. Ponadto wjedzie odpowiedni sprzęt do poszerzenia miejsca za bramkami i wyczyszczenia go ze wszystkiego co się tam znajduję. Po dzisiejszym dniu widać efekty, a to dopiero początek. Jak już zostało wspomniane stało się to tylko z inicjatywy piłkarzy, działaczy i sympatyków drużyny z Nowogrodźca. Wszystkim za jakikolwiek wkład dziękujemy!

Dodajmy również, że w dniu wczorajszym odbyło się pierwsze koszenie trawy na stadionie głównym. Został prawie miesiąc do rozpoczęcia zawodów na tej płycie, a murawa wygląda idealnie. Są oczywiście miejsca gdzie trawa musi jeszcze odpowiednio się zagęścić, ale jest jeszcze na to czas. Zgodnie z wytycznymi boisko powinno być koszone co około 10 dni od pierwszego wjazdu kosiarki. Trawa nabrała "zdrowego" ciemnozielonego koloru, którego nie było dawno na boisku w Nowogrodźcu. Wszystko dzięki pracy gospodarza obiektu, który codziennie(!) dba o to, aby włączona była pompa, która nawadnia boisko praktycznie cały czas. Oprócz samej płyty naprawiona została akustyka na stadionie. Wszystkie głośniki zostały naprawione, a brakujące kable zostały dokupione i odpowiednio ukryte w zbrojeniu, zabezpieczając przed kolejną kradzieżą.

Jak widać coś w końcu ruszyło w Nowogrodźcu dzięki Gminnemu Centrum Kultury i Sportu, działaczom Chrobrego, gospodarzowi obiektu, sympatykom oraz trenerowi i piłkarzom. Wszystko teraz w nogach i głowach piłkarzy. Treningi są ciężkie, ale na obecność na treningach nie można narzekać. Kilku chłopaków jest za granicą i zaczną przygotowania prawdopodobnie równo ze startem rundy. Mamy okres urlopowy tak więc często brakuje kogoś, jednak zawsze ma kto potrenować, aby miało to ręce i nogi. W obecnym tygodniu kolejni zawodnicy powinni wznowić treningi. Na chwilę obecną młodzież z Chrobrego daje dobry przykład i z treningu na trening wygląda coraz lepiej. Miejmy nadzieję, że będzie podobnie w meczach kontrolnych oraz w całym sezonie. Już w kolejny weekend drużyna Chrobrego będzie mogła sprawdzić się w sparingu, także powoli będziemy wracać do rytmu meczowego.

autor: ~anonim 2013-07-21 20:20:46

avatar chrobry-gozdnica o 18tej w niedziele