Aktualności

XIII (XII) kolejka IV grupy B-klasy

• autor: mkschrobry, 2013-04-29 10:07

CHROBRY 7:1 (2:0) Granit Gierałtów

Chrobry w pierwszych w tym roku kalendarzowym derbach ograł Granit Gierałtów 7:1. Mimo tak okazałego wyniku mecz dla lidera nie był łatwy. Od początku gra nie kleiła się naszym zawodnikom. Dużo strat, mało efektywnych podań, brak celnych strzałów. Przełomowy moment nastąpił w 26 minucie. Dośrodkowanie Kurdziela z rzutu wolnego na bramkę zamienił S. Tkacz skuteczną "główką". Pięć minut później było już 2:0. Znowu rzut wolny niemal z tego samego miejsca, ale tym razem Zarzycki uderzył bezpośrednio do bramki gości. Wynik do przerwy się nie zmienił choć Nowogrodźczanie mieli jeszcze kilka sytuacji. Dwukrotnie świetnymi interwencjami popisał się D. Szuter, a raz uratowała go poprzeczka. Drugą połowę lepiej rozpoczeli gracze Granitu. W 52 minucie w zamieszaniu pod bramką Bobra, gola zdobył Zieliński. Od tego czasu zaczęła się nerwowa gra Chrobrego, który jak najszybciej chciał odskoczyć rywalowi, ale ten nie dawał za wygraną i groźnie kontrował. Po jednej z takich kontr w ostatniej chwili strzał zawodnika gości zablokował W. Tkacz. Chrobry zaś nie mógł pokonać dobrze broniącego goalkeepera Gierałtowian, któremu sprzyjało szczęście, jak np. po wolnym Zarzyckiego, kiedy piłka zatrzymała się na słupku. Szczęścia zabrakło w 66 minucie. Faul na Zarzyckim w polu karnym, do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł kapitan Chrobrego Kopała i pewnym strzałem pokonał bramkarza Granitu. Na 4:1 podwyższył Zarzycki w 74 minucie, który dośrodkowywał spod linii bocznej po podaniu Fili, ale piłki nie przeciął żaden z zawodników i ta spokojnie wpadła do bramki. Dwie minuty poźniej Nowak po podaniu J. Piekarza pięknym strzałem sprzed pola karnego ulokował piłkę w okienku bramki Granitu. Bramkę na 6:1 zdobył Szlachciuk po podaniu Zarzyckiego. Wynik ustalił Kopała ponownie pewnie wykorzystując jedenastkę, podyktowaną za faul na Zarzyckim. Podsumowaując: wynik lepszy niż gra. Jeśli chcemy za tydzień odskoczyć Parzyczanom na 3 punkty musimy zagrać o niebo lepiej mimo nieprzekonujących wyników TSP w ostatnich dwóch meczach. Mecz na szczycie w niedzielę 5 maja 2013, o godz. 15:00 na boisku w Parzycach. Galeria ze spotkania z Granitem znajduje się pod poniższym linkiem na naszym fanpage'u na facebook;u: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.456443097772922.1073741829.123114707772431&type=1. Zachęcamy do lajkowania naszego profilu!

Nowogrodziec, Stadion Główny 28.04.2013

Chrobry Nowogrodziec 7:1 (2:0) Granit Gierałtów

Bramki dla Chrobrego:

26' S. Tkacz (po dośrodkowaniu Kurdziela z rzutu wolnego)
31' Zarzycki (rzut wolny)
66' Kopała (rzut karny po faulu na Zarzyckim)
74' Zarzycki (asysta Fila)
76' Nowak (asysta J. Piekarz)
80' Szlachciuk (asysta Zarzycki)
85' Kopała (rzut karny po faulu na Zarzyckim)